Hakkımızda

 

Ülkemizde ilk defa, 1983 yılında firmamız tarafından çelik sanayiinde sıvı metal taşıma potalarında kullanılan sürgü sistemi plakalarının tamiri ile yine bu sistemde tüketilmekte olan Krom-grafit- silika- silisyumkarbür esaslı sürgü kumları üretimi gerçekleştirilmiştir.

Sonraki yıllarda Silika, Magnezit, Kromit ve Yüksek Alümina Esaslı İndüksiyon ve Ark Ocağı Astar malzemeleri, Ateşe Dayanıklı Betonlar (Castable), Dövme Plastik Refrakter Harçlar (Masse), Ateş Betonu Esaslı

Tuğla ve Fırın Elamanları, özel kalite Örgü harçları (Mortar), aşındırıcı kumlar, filtre kumları ve özel kalite ürünler de üretim programımıza dahil edilmiştir.

Ayrıca müşteri ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla fabrikamızda üretilmeyen, seramik elyaf battaniyeler, kağıtlar, kimyasal bağlayıcılar, seramik borular ve ilgili ateş tuğlaları vb malzemelerin satışına da başlanmıştır.

Üretilen malzemeler ve sürekli hammadde kaynaklarına dayalıdır. Müşteri memnuniyetine odaklı ve kaliteyi ön planda tutan anlayışımız, yurt içi ve yurt dışında ilgili sanayilerin önemli ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmektedir. Bu yaklaşım üretim programımızın genişletilmesi ve dış pazarlara açılma konusunda firmamıza yeni imkanlar getirmiştir.

Yurt dışına açılma çalışmalrı 1986 yılında sonuç vermiş, sürgü kumu ve ateş betonu satışı ile ilk ihracat gerçekleşmiştir. 2012 yılı başı itibari ile ihracat yapılan ülke sayısı 15' i aşmış ve ihraç edilen miktar ise yıllık üretimin % 50'sine ulaşmıştır. İhracatımızın ulaştığı bu seviye ile, kalitemiz her türlü rekabete açık dış pazarlar tarafından da onaylanmıştır.

10.600 m2'si kapalı, toplam 14.000 m2'lik bir alanda 30 uzman personelle çalışmalar sürdürülmektedir.

Sahip olunan kapasite 19.000 ton/yıl'a ulaşmıştır.